کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

کلاه قرمزی 93 آمدنی شد

حتی تأیید و تأکید مدیر برنامه‌های نوروزی تلویزیون مقابل نمایندگان رسانه‌های گروهی هم نتوانست تهیه‌کننده و کارگردان «کلاه‌قرمزی ۹۳» را متقاعد به تولید این برنامه محبوب کند و ایرج طهماسب در کمترین زمان ممکن پس از نشست خبری علی بخشی‌زاده، نامه‌ای نوشت و در آن صراحتا گفت که «تلویزیون امسال کلاه‌قرمزی ندارد.» ۳روز پس از نوشتن آن نامه، سرانجام همه‌‌چیز بر وفق مراد خالق عروسک محبوب شد و او با نوشتن سومین نامه خود تأکید کرد که «تلویزیون امسال حتما کلاه‌قرمزی دارد.»


فقط به‌خاطر گل روی مردم!

طهماسب که پیش‌تر 2بار از مشکلات ظاهرا حل‌ناشدنی تولید کلاه‌قرمزی 93گفته و از علاقه‌مندان آن عذرخواهی کرده بود، در نامه سوم قول داد این مجموعه را برای پخش در نوروز 93آماده کند. متن نامه کارگردان کلاه‌قرمزی از این قرار است: نظر به عنایت ویژه مردم کشورم نسبت به برنامه کلاه‌قرمزی و درخواست تماشای این مجموعه از صدا و سیما، اینجانب با کمال افتخار و با همه مشکلاتی که در پیش رو خواهم داشت، نوروز سال 93را مهمان خانه‌های گرمتان خواهم بود. پیشاپیش از اظهار لطف شما چه به‌صورت حضوری، تلفنی و نوشته‌های رسانه‌ای سپاسگزارم.

اندکی بعد، تهیه‌کننده پروژه هم دست به‌کار شد و با رد همه گمانه‌زنی‌ها مبنی بر داشتن اختلاف مالی با تلویزیون به ایسنا گفت: جای تأسف دارد که مدت‌هاست شاهد خبری کذب و حاشیه‌ای درباره اختلاف مبلغ قرارداد تا دیگر موارد حاشیه‌ای پیرامون اختلاف با تلویزیون بدون هیچ‌گونه مستند و واقعیت هستیم. شک نکنید هر پروژه تلویزیونی ممکن است تا رسیدن به شرایط مطلوب نیاز به جلسه‌های کارشناسی داشته باشد که پروژه کلاه‌قرمزی هم مستثنی از دیگر پروژه‌ها نیست.

از همه سپاسگزاریم

حمید مدرسی در بخش دیگر گفت‌وگوی خود - که بیشتر شبیه متن یک نامه نه‌چندان تنظیم‌شده است - از مدیران ارشد صدا و سیما برای حل مشکل تولید و پخش نوروزی کلاه‌قرمزی تشکر کرد و افزود: جا دارد از شخص آقای ضرغامی و دکتر دارابی کمال تشکر را داشته باشم به‌دلیل آنچه سعه‌صدر و درایت مدیریتی در حل و فصل مسائل و از سوی دیگر انرژی مثبت به گروه سازنده است که شبانه‌روز در تلاش رسیدن پروژه به زمان موعد هستند.او در پایان این وعده را به علاقه‌مندان کلاه‌قرمزی داد که منتظر بهترین و پربیننده‌ترین برنامه نوروزی 93باشند و از هفته آینده می‌توانند تمام مطالب، عکس‌ها و خبرهای جدید را از سایت رسمی کلاه‌قرمزی پیگیری کنند.

پایان حرف و حدیث‌ها تا سال آینده

به این ترتیب، بازی تلویزیون و تهیه‌کنندگان کلاه‌قرمزی به پایان رسید تا یک سال دیگر در چنین روزهایی باز اخبار حاشیه‌ای آمدن یا نیامدن کلاه‌قرمزی رسانه‌ها و علاقه‌مندان را برای مدتی متوجه خود کند؛ هر چند کلاه‌قرمزی با فاصله بسیار زیاد پربیننده‌ترین برنامه نمایشی تلویزیون در ایام نوروز است اما به‌نظر می‌رسد بدون حرف و حدیث و نامه‌نگاری در رسانه‌ها و تأیید و تکذیب دوباره و چندباره هم بتوان به‌خاطر «عنایت ویژه مردم ایران» کلاه‌قرمزی و دوستان دوست‌داشتنی‌اش را روانه آنتن کرد.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/۱۳

کلاه قرمزی ۹۳ را از فروشگاه‌های معتبر بخرید!

در فاصله کمتر از سه هفته تا آغاز سال ۱۳۹۳، مشخص شد که هنوز «کلاه قرمزی ۹۳» نخستین مراحل تولید را نیز پشت سر نگذاشته و به احتمال قریب به یقین، پربیننده‌ترین برنامه ‌نوروز چندین سال اخیر با نامه امروز ایرج طهماسب به پخش نخواهد رسید؛ مسأله‌ای که بیش از هر چیز به دست‌های خالی رسانه ملی باز‌می‌گردد.

به گزارش «تابناک»، ویژه برنامه‌های کلاه قرمزی برای ‌نوروز بی‌تردید یکی از گران‌ترین تولیدات هر ساله رسانه ملی است و این برنامه میان‌نسلی که هم مخاطب کودک و هم مخاطب بزرگسال را با خود همراه می‌سازد، با صورت‌حسابی برای صداوسیما همراه است که نسبت به بسیاری از برنامه‌ها رقمش قابل توجه است و البته هیچ‌ گاه این ارقام رسانه‌ای نمی‌شود.

در این میان اما توسعه عرضی رسانه ملی و افزایش بی‌حدوحصر شبکه‌های تلویزیونی که هزینه‌های کلانی ‌برای زیرساخت‌ها و هزینه‌های کلان‌تری ‌برای مدیریت سالیانه بر دوش سازمان صداوسیما می‌گذارد که عملاً تولید برنامه‌های دارای کیفیت بالا یا استمراربخشی به پخش این تیپ برنامه‌ها را که نسبت به زمان آغازش هزینه بر‌تر است، دشوار می‌‌سازد. به همین دلیل برنامه‌هایی که با نام «الف ویژه» تولید می‌شدند و پرهزینه‌ترین و معمولاً باکیفیت‌ترین برنامه‌های سیما تلقی می‌شدند، به نسبت افزایش تعداد شبکه‌ها و حجم ساعات تلویزیون، نه تنها افزایش نداشته‌اند که ظاهراً کاهش نیز یافته‌اند.

نوروز یکی از مهم‌ترین فرصت‌هایی است که تلویزیون می‌تواند با جذب مخاطب و همچنین حفظ دیگر مخاطبانش، پیش باشد اما با عدم پخش پربیننده‌ترین برنامه نوروز چند سال اخیر عملاً نمی‌توان چندان در این باره حداقل در نوروز ۹۳ خوشبین بود. با وجود اعلام اخبار ‌درباره تولید یا عدم ساخت مجموعه «کلاه قرمزی» برای پخش در نوروز ۹۳، تهیه کننده پروژه با اعلام اما و اگرهایی، کلید خوردن سری جدید آن را تقریباً قطعی می‌دانست.

حمید مدرسی چند روز پیش گفته بود: «در ساخت سری جدید مجموعه کلاه قرمزی همچنان توافق مالی با شبکه دوم سیما صورت نگرفته است، اما بنا داریم در جلسه‌ای که فردا با حضور مدیران شبکه خواهیم داشت، با همفکری به تصمیمی برسیم که رضایت طرفین را در بر داشته باشد.» اما فردا آمد و رفت و اتفاقی نیافتاد به جز نشست خبری مدیر شبکه دو، اتفاقی نیافتاد. مدیر شبکه دو در نشست روز گذشته خود بر پخش کلاه قرمزی در نوروز ۹۳ تاکید کرد و چنین بود که تصور شد توافق قطعی شده و بالاخره کلاه قرمزی از مرحله پیش تولید، وارد مرحله تولید شده است.


«کلاه قرمزی 93» را از فروشگاه‌های معتبر بخرید!


تیتر امروز برخی روزنامه‌ها و حتی عکس یک برخی از آن‌ها به همین موضوع اختصاص داشت که نامه ایرج طهماسب منتشر شد و حرف‌های روز گذشته مدیر شبکه دو را عملاً رد کرد؛ هرچند تهیه کننده کلاه قرمزی ۹۳، شایعه ورود این مجموعه به شبکه خانگی را رد کرد ‌اگر صداوسیما هزینه تولید این مجموعه را ندهد، بعید نیست این اتفاق رخ دهد و طبیعتاً تهیه‌کنندگان این مجموعه ضرر نمی‌کنند، چرا که این مجموعه قطعاً در شبکه خانگی به مراتب بیش از یک میلیارد تومان که شایعه شده بود و رد شد، بازدهی دارد.

 در متن نامه طهماسب که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته آمده است: «من گفته بودم علاقه‌مند نبودم امسال کلاه قرمزی بسازم. اگر دلایلش را بخواهید خواهم گفت. روسا صدایمان کردند، با ما جلسه گذاشتند و به خاطر رفتار غیرحرفه ای زیر مجموعه خود ما را دلجویی کردند. قرار شد کار را با همه سختی و کمبود زمان اجرا کنیم. فعالیت را شروع کردیم و همه آمدند هزینه کردیم، اما رؤسا هرچه دستور می‌دهند کار پیش نمی‌رود‌؟!

گویا کسانی در تلویزیون مثل رؤسا و مردم علاقه‌مند به این مجموعه نیستند. از تلویزیون عذرخواهی می‌کنم و امکان ادامه همکاری با آنان را ندارم. این برنامه را به شکل دیگر برای مردم عرضه خواهم کرد. امسال تلویزیون برنامه کلاه قرمزی ۹۳ ندارد. شبکه خصوصی هم نداریم و مجبوریم آنرا نسخه به نسخه چاپ کنیم و به دست مردم برسانیم».

ایرج طهماسب‌


اگر در چند روز آینده مشکل این مجموعه برطرف نشود، بی‌شک کلاه قرمزی طهماسب را باید از فروشگاه‌های معتبر بخرید و جذاب‌ترین برنامه تلویزیون در چند سال اخیر از این رسانه رخت می‌بندد؛ اتفاق محتملی که اگر به وقوع بپیوندد، موج تازه‌ای از نقد‌ها را متوجه عاملان این اتفاق خواهد کرد و جنجال‌ساز خواهد شد.

البته انتظار می‌رود طهماسب با توجه به سبقه این مجموعه تلویزیونی، به سادگی از حضور از شبکه دوم سیما نگذرد. باید پذیرفت که مطرح شدن و سوددهی کاراکترهای «کلاه قرمزی» به‌‌ همان اندازه که به خلاقیت طهماسب، جبلی و همکارانشان مرتبط است، محصول بستری است که رسانه ملی در سال‌های اخیر برای این مجموعه فراهم ساخت و اگر این فرصت برای طهماسب و همکارانش پیش نمی‌آمد، شاید هیچ‌ گاه این مجموعه به چنین سطح توجهی میان مردم دست نمی‌یافت که چندین نسل را مخاطب خویش قرار داده باشد.

از این حیث با توجه به آنکه توزیع این مجموعه در شبکه خانگی حداکثر با هشتصدهزار نسخه کپی همراه است و بخشی از مردم به همین دلیل توان خرید و دسترسی به کلاه قرمزی را ندارد و بخش وسیعی از مردم نیز توان اقتصادی خرید نسخه‌های پیاپی یک پکیج کلاه قرمزی ۹۳ را نخواهند داشت، طهماسب به خاطر مردم با مجموعه رسانه ملی همراهی کند تا این مجموعه امسال نیز همچون سال‌های پیشین برای همه مردم ایران پخش شود و یکی از خاطرات خوش این روزها را رقم بزند.

در این میان اگر توافقی ‌حاصل نشد و امکان نمایش این مجموعه در تلویزیون برای نوروز ۹۳ فراهم نشد، بهتر باشد تا درخواست مالی عوامل «کلاه قرمزی» برای ویژه برنامه سال ۹۳ رسماً اعلام شود و میزان هزینه‌ای که رسانه ملی حاضر شده برای این مجموعه پرداخت کند نیز رسانه‌اش شود تا بتوان قضاوت بهتری درباره اینکه علت محروم شدن مردم از دیدن این برنامه چیست، داشت.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/٧

ادامه ی ماجرا: از طهماسب انکار / از مدیر اصرار

برغم تاکید مدیر شبکه دو مبنی بر پخش مجموعه «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۳، ایرج طهماسب با نگارش نامه‌ای بار دیگر تاکید کرد که امکان ادامه همکاری با تلویزیون را ندارد. در متن نامه کارگردان مجموعه «کلاه قرمزی» که در اختیار ایسنا گذاشته شده، آمده است:

«من که گفته بودم علاقه‌مند نبودم امسال «کلاه قرمزی» بسازم؛ دلایلش را بخواهید خواهم گفت روسا صدایمان کردند با ما جلسه گذاشتند و بخاطر رفتار غیرحرفه‌ای زیر مجموعه خود ما را دلجویی کردند. قرار شد کار را با همه سختی و کمبود زمان اجرا کنیم. فعالیت را شروع کردیم و همه آمدند هزینه کردیم اما روسا هر چه دستور می‌دهند کار پیش نمی‌رود !!!؟؟

گویا کسانی در تلویزیون مثل روسا و مردم علاقمند به این مجموعه نیستند. از تلویزیون عذرخواهی می‌کنم امکان ادامه همکاری با آنان را ندارم. این برنامه را به شکل دیگر برای مردم عرضه خواهم کرد؛ امسال تلویزیون برنامه «کلاه قرمزی ۹۳» ندارد. شبکه خصوصی هم نداریم. مجبوریم آن‌را نسخه به نسخه چاپ کنیم و به دست مردم برسانیم.

مدیر شبکه دو سیما روز سه‌شنبه در نشست خبری اعلام برنامه‌های نوروز ۹۳، اعلام کرد: سری جدید «کلاه قرمزی» از شبکه دو سیما پخش می‌شود. خبر ساخت «کلاه قرمزی» برای نوروز ۹۳ در حالی از سوی مدیر شبکه دو سیما عنوان شد که پیش از این ایرج طهماسب به خبر ساخت مجموعه «کلاه قرمزی» برای نوروز ۹۳ که در بخش‌های خبری سیما عنوان شد، واکنش نشان داده بود.

طهماسب در بخشی از این نامه‌ی قبلی‌اش آورده بود: اینجانب - ایرج طهماسب - در طول یک سال گذشته، هیچ جلسه‌ای با هیچ مدیری از سازمان صداوسیما نداشته‌ام و نمی‌دانم وقتی صحبت و قراری گذاشته نشده است، چرا باید شایعه تولید و پخش «کلاه قرمزی ۹۳» از اخبار سراسری پخش شود.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/٧

تاکید هدایتی بر پخش کلاه قرمزی در نوروز 93!

کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله: با وجود تکذیب های فراوان از سوی عوامل مختلف مجموعه ی کلاه قرمزی با این حال محمدرضا هدایتی گوینده ی پسر عمه زا با نوشتن این متن که "امیدوارم عید ٩٣ از خجالتتون در بیایم" در صفحه ی اینستاگرامش برای بار سوم بر پخش این مجموعه در نوروز آتی تاکید کرد!

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/٥

گوینده جیگر: من هم از کلاه قرمزی بی خبرم!

کاظم سیاحی درباره ادامه یافتن تولید و پخش «کلاه قرمزی» گفت: علاقه‌ی شخصی‌ام این است که دوست دارم «کلاه قرمزی» امسال هم مثل هر سال باشد و شخصیت «جیگر» هم در کنارش حضور داشته باشد، اما تاکنون هیچ صحبتی با ما نشده و عوامل تصمیمی درباره بود و نبود «کلاه قرمزی» در نوروز امسال نگرفته‌اند؛ ضمن اینکه درباره حضور یا عدم حضور شخصیت «جیگر» تاکنون هیچ حرفی زده نشده است.

صداپیشه شخصیت «جیگر» در پایان تصریح کرد: نمی‌دانم چه بگویم. امیدوارم «کلاه قرمزی» مثل هر سال، امسال هم با بینندگان همراه شود.

ایرج طهماسب به خبر ساخت مجموعه «کلاه قرمزی» برای نوروز 93 که در بخش‌های خبری سیما عنوان شده است، واکنش نشان داد.

این کارگردان در حالی با نگارش نامه‌ای، آماده‌سازی «کلاه قرمزی» برای نوروز 93 را منتفی دانست که پیش از این علی بخشی‌زاده، مدیر شبکه دو از پخش قطعی مجموعه «کلاه قرمزی» در نوروز 1393 خبر داده بود.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/٤

تصویری که نشان می دهد کلاه قرمزی 93 در حال ساخت است

کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله: تصویری که محمدرضا هدایتی از تمرین مجموعه ی کلاه قرمزی 93 منتشر کرده و نشان دهنده ی این است که این مجموعه در حال تولید است.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٦:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱٢/۱

نمایش شب بخیر کیارستمی با حضور خسرو احمدی

نمایش شب بخیر کیارستمی با حضور آقای خسرو احمدی (همراه قدیمی مجموعه ی کلاه قرمزی) و به کارگردانی پسر ایشون

0ceadf308cb411e3bac912d2f4e88ba8_7

:  تئاترشهر - کافه تریای تالار اصلی
:  ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۲
:  ۱۸:۱۵
:  ۴۵ دقیقه
:  ۷,۰۰۰ تومان
:  علی احمدی
:  فرهاد نقدعلی
:  خسرو احمدی، ارژنگ امیرفضلی

طراح لباس و صحنه: نسیم تقی پور
دستیار کارگردان: سجاد باقری 

بهای بلیت این نمایش 7.000 تومان است که برای اعضای تیوال شامل تخفیف زیر است:

- برای چهار روز نخست از 15 بهمن ماه تا 18 بهمن ماه با 30% تخفیف و بهای 5.000 تومان

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢٥

کلاه قرمزی 93 قطعی شد (؟)

در حالی‌که با تاییدها و تکذیب‌های مدیران شبکه دو سیما و سازندگان مجموعه «کلاه قرمزی» ساخت سری جدید این مجموعه پرطرفدار نوروزی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت محمدرضا هدایتی صداپیشه کاراکتر دوست داشتنی پسر عمه‌زا از قطعی شدن پخش «کلاه قرمزی 93» در ایام نوروز خبر داد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار تصویری از عروسک‌های کلاه‌ قرمزی و پسر عمه‌زا در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت "نوروز 93 هم در خدمتتون هستیم"

این در حالی است که ایرج طهماسب که با همکاری حمید جبلی، سال‌هاست «کلاه قرمزی» را به مجموعه‌ پربیننده‌ تلویزیونی بدل کرده پیش از این در یادداشتی در واکنش به پخش خبر ساخت سری جدید این مجموعه در اخبار سراسری سیما، پخش نوروزی «کلاه قرمزی 93» را تکذیب کرده و ابراز امیدواری کرده بود که شاید در فرصتی دیگر این امکان برای برنامه‌سازان این مجموعه فراهم شود.

البته در همان زمان هم مدیر شبکه دو در گفت‌وگویی در واکنش به نامه طهماسب اعلام کرد که مجوز تولید برنامه «کلاه قرمزی» برای تولید و پخش در ایام عید 93 صادر شده است و متولیان این شبکه در حال مذاکره با گروه تولید هستند اما هیچ چیز قطعی نشده است.

*منبع: شبکه ایران

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢٤

محمدرضا هدایتی: عید ٩٣ هم در خدمتتون هستیم

کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله: محمدرضا هدایتی گوینده ی پسرعمه زا در صفحه ی اینستاگرامش با نوشتن این جمله: "عید ٩٣ هم در خدمتتون هستیم" از پخش این سریال در نوروز آتی خبر داد.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢٤

طهماسب: کلاه قرمزی 93 شایعه است

ایرج طهماسب:کلاه​قرمزی 93 شایعه است

کارگردان کلاه قرمزی در یادداشت کوتاهی نوشته است: «بنده هم از شنیدن ساخت مجموعه «کلاه قرمزی 93» خوشحال شدم اما ...». طهماسب که با همکاری حمید جبلی، سال‌هاست «کلاه قرمزی» را به مجموعه‌ای پربیننده‌ی تلویزیونی بدل کرده است، اعلام کرده است:

«اینجانب - ایرج طهماسب - در طول یک سال گذشته، هیچ جلسه‌ای با هیچ مدیری از سازمان صداوسیما نداشته‌ام و نمی‌دانم وقتی صحبت و قراری گذاشته نشده است، چرا باید شایعه تولید و پخش «کلاه قرمزی 93» از اخبار سراسری پخش شود. آرزومندم برنامه‌سازان دیگر سازمان‌، جهت ساخت مجموعه جذاب دیگری برای کودکان اقدام کنند تا نوروزی شاد در پیش رو داشته باشیم. امیدوارم در فرصتی دیگر امکان خدمت‌گذاری برای مردم عزیز کشورمان را داشته باشم.» ایرج طهماسب در حالی با این نامه آماده‌سازی کلاه قرمزی برای نوروز 93 را منتفی می‌داند که پیش از این علی بخشی‌زاده، مدیر شبکه دو از پخش قطعی مجموعه «کلاه قرمزی» در نوروز 1393 خبر داده بود. علی زارعان، مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو هم تابستان امسال درباره تولید «کلاه قرمزی 93» گفته بود: در حال مذاکره با تهیه‌کننده و عوامل مجموعه برای تولید پروژه ویژه نوروز 93 هستیم تا شیوه تولید و مسایل پیرامونی آن مشخص شود. سال آینده پروژه‌ای بزرگتر از حد معمول خواهیم داشت و در همین زمینه مذاکرات ادامه دارد. وی افزود: اگرچه هنوز به نتیجه جدی نرسیده‌ایم که بتوانیم آن را قطعی اعلام کنیم اما مجوز ساخت صادر و کارهای مقدماتی انجام شده است اما به راحتی نمی‌توانیم اعلام نتیجه کنیم.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٧:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/۱٤

کلاه قرمزی 93 قطعی شد

علی بخشی زاده مدیر شبکه دو سیما در ارتباط با پخش سریال «کلاه قرمزی» گفت: «رسم این‌طور بود که در پایان سال تکرار سریال «کلاه قرمزی» سال گذشته از این شبکه بازپخش می‌شد. ما صحبت‌های خوبی با آقایان حمید جبلی و مدرسی مبنی بر ساخت مجموعه جدید «کلاه قرمزی» داشتیم و مجوز ساخت «کلاه قرمزی ۹۳» خیلی وقت است گرفته شده و خبرهای خوبی از این مجموعه در آینده خواهیم داشت.»

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٦/۳۱

تقدیر از عروسک گردان کلاه قرمزی در بیست و هفتمین جشنواره فیلم کودک

بزرگداشت دنیا فنی‌زاده عروسک‌گردان فیلم‌هایی همچون «کلاه قرمزی» و «گربه آوازه‌خوان» در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان برگزار می شود.

به گزارش شبکه ایران بزرگداشت دنیا فنی‌زاده عروسک‌گردان فیلم‌هایی همچون «کلاه قرمزی» و «گربه آوازه‌خوان» در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان برگزار می شود.
 دنیا فنی‌زاده دختر پرویز فنی‌زاده بازیگر فقید سینمای ایران، یکی از هنرمندان فعال حوزه عروسک گردانی در سینمای کودک و نوجوان کشور است که امسال در بخش بزرگداشت‌های جشنواره فیلم کودک، از او تقدیر خواهد شد.

فنی‌زاده 28 سال است که در زمینه عروسک‌گردانی فعالیت دارد و «کلاه قرمزی» مشهورترین عروسکی است که فنی‌زاده عروسک‌گردان آن بوده است. او فعالیت خود را از سال 64 با برنامه تلویزیونی «چتر» آغاز کرد و عروسک گردانی در آثاری چون «گربه آوازه‌خوان» ساخته کامبوزیا پرتوی و مجموعه کارهای کلاه قرمزی به کارگردانی ایرج طهماسب از جمله کارهای فنی‌زاده در سینمای کودک و نوجوان به شمار می‌رود.
بیست‌ وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامیداشت نام پیامبر اکرم(ص) پدر آسمانی کودکان دنیا، از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٦/۱٦

صداپیشگان ببعی، جیگر و فامیل دور در فیلم کمال تبریزی + عکس

سه صداپیشه مجموعه «کلاه قرمزی» که برای اولین‌بار در کنار هم مقابل دوربین یک فیلم سینمایی رفته‌اند، از اینکه بسیاری از مردم چهره‌ آن‌ها را نمی‌شناسند،‌ راضی هستند.

بهادر مالکی‌، محمد بحرانی و کاظم سیاحی صداپیشگان مجموعه «کلاه قرمزی» هستند که این روزها به عنوان بازیگر در فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی حضور دارند و نقش دوستان شخصیت اصلی فیلم (با بازی رضا عطاران) را ایفا می‌کنند.

محمد بحرانی، بهادر مالکی‌ و کاظم سیاحی صداپیشه های کلاه قرمزی
از راست، محمد بحرانی، بهادر مالکی‌ و کاظم سیاحی

محمد بحرانی که در مجموعه «کلاه قرمزی» به جای ببعی و آقای همساده صحبت می‌کند، درباره تجارب بازیگری‌اش گفت: «تجربه دو کار کوتاه دارم و در فیلم‌های «اتوبوس شب» ،‌«رفیق بد» و «کلاه قرمزی و بچه ننه» حضور داشته‌ام، ضمن این که تجارب کارهای زیادی در تلویزیون و تئاتر را داشتم.»

بهادر مالکی گوینده عروسک فامیل دور و مرغ در مجموعه «کلاه قرمزی» نیز با بیان اینکه پیش ازاین در «کلاه قرمزی و بچه‌ ننه» مقابل دوربین رفته است،‌ اظهار کرد: «فعالیت بازیگری در کارهای تلویزیونی مانند «مدرسه فسقلی‌ها»،«تصادف ممنوع» و آثار دیگری بوده که بیشتر مربوط به کودکان بوده است.»

کاظم سیاحی هم که در «کلاه قرمزی» به جای جیگر و عروسک گدا صحبت می‌کند، بازی در فیلم «طبقه حساس» را اولین تجربه سینمایی‌اش عنوان کرد و گفت: «اما در تلویزیون کارهایی بوده که مقابل دوربین رفته‌ام، از جمله مجموعه «کوچه اقاقیا» که توسط رضا عطاران ساخته شد و مجموعه دیگری چون «کارگاه‌ها»‌،«مدرسه فسقلی‌ها» و همین سریال «داوران» که در حال حاضر در حال پخش است.»

بحرانی ادامه داد: «ما سه نفر به همراه 10 ،‌12 نفر دیگر، یک گروه هستیم که سال‌هاست کار عروسکی می‌کنیم و در کنار صداپیشگی و بازی، به فعالیت نویسندگی و سرودن شعر نیز مشغولیم.»

وی حضورشان را در فیلم کمال تبریزی، انتخاب حبیب رضایی به عنوان بازیگردان این فیلم دانست و گفت: «ایشان در مجموعه «کلاه قرمزی» نیز حضور دارند و باعث معرفی ما به آقای تبریزی شدند.»

سیاحی نیز ادامه داد: «در حدود سی تا چهل درصد، صحنه‌های این فیلم حضور داریم که فکر می‌کنم، کار ما حدود 13 روز طول بکشد. در واقع نقش سه رفیق گرمابه و گلستان را داریم که با شخصیت اصلی فیلم دوست هستند.»

بحرانی افزود: «شاید علت اصلی انتخاب ما هم دوستی‌مان، با هم باشد و فکر می‌کردند این مناسبات در مقابل دوربین هم به خوبی دربیاید.»

وی کار کردن با کمال تبریزی را بسیار لذت بخش خواند و گفت: «در حال حاضر که روزهای اول فیلمبرداری است، اما از روزی که جلسات دورخوانی شروع شد، بسیار لذت بردم و معتقدم کار ایشان ذاتا عالی است.»

مالکی هم از حضورش در این فیلم ابراز رضایت کرد و گفت: «بازی در «طبقه حساس» تجربه‌ای است که آن را بسیار دوست دارم.»

سیاحی که پیش از این در «کوچه اقاقیا» نیز در کنار رضا عطاران بوده است‌، اظهار کرد: «حضور در این فیلم، خصوصا بازی در کنار آقای عطاران بسیار دوست داشتنی و لذت بخش است و خوشحالم که چنین تجربه جالبی را به دست آوردم. من آقای تبریزی را دورادور می‌شناختم و یکی از ویژگی‌های مهم ایشان استقبال از پیشنهاداتی است که مطرح می‌شود.»

بحرانی ادامه داد: «ایشان آرامشی سرصحنه دارند که برایم بسیار جذاب است و معتقدم کارگردانی که سر کارش آرام باشد، نتیجه بهتری از کارش می‌گیرد. معتقدم «مارمولک» و «لیلی با من است» دو تا از بهترین‌های تاریخ سینمای ایران هستند.»

مالکی که به واسطه صداپبشگی عروسک «فامیل دور» صدایش بسیار شناخته شده است، در عین حال از اینکه در خیابان کسی چهره او را نمی‌شناسد ابراز رضایت کرد و گفت: «صداپیشگی را بسیار دوست دارم و ازاینکه مرا کمتر را می‌شناسند خوشحال‌تر هستم.»

این گفته مالکی با تایید دو صداپیشه دیگر همراه می‌شود.

سیاحی علاقه‌اش را به بازیگری بیشتر از صداپیشگی عنوان کرد و گفت: «هر سه ما تجربه زیادی در تئاتر داشته‌ایم و خود من این حوزه را بیشتر دوست دارم.»

وی افزود: «من معتقدم صداپیشگی هم نوعی بازیگری است و اگر تسلط نداشته باشی صداپیشه خوبی هم نمی‌شوی.»

بحرانی در ادامه صحبت‌های سیاحی گفت: «بسیاری فکر می‌کنند، صداپیشگی تقلید صداست در حالی که این نیست و باید شخصیتی را بازی کنیم.»

سیاحی در مورد اینکه در مجموعه «کلاه قرمزی» چقدر دستش برای بداهه‌گویی باز است‌، اظهار کرد: «دستمان باز است اما هر بداهه‌ای باید از ذهن آقای جبلی و طهماسب بگذرد. در واقع بازیگر فرمانبردار کارگردان است.»

این سه بازیگر و صداپیشه در بخش دیگری از این گفت‌وگو به مجموعه «کلاه قرمزی» پرداختند.

محمد بحرانی، بهادر مالکی‌ و کاظم سیاحی صداپیشه های کلاه قرمزی

مالکی درباره کمرنگ شدن عروسک «کلاه قرمزی» بعد از اضافه شدن عروسک‌های دیگر مطرح کرد: «اما در مجموع همه عروسک‌ها زیر اسم «کلاه قرمزی» قرار دارند و از این طریق معرفی می‌شوند.»

سیاحی که در آخرین قسمت پخش شده از مجموعه «کلاه قرمزی» به جای «گدا» صحبت کرد درباره اضافه شدن این عروسک به مجموعه گفت: «تاکنون اکثر عروسک‌هایی که آمده‌اند، مانده‌اند و ممکن است این عروسک هم در کار بماند و یا بعضی وقت‌ها به عنوان مهمان سروکله‌اش پیدا شود.»

بحرانی در پایان از حضورش در تئاتری عروسکی خبر داد و گفت: «ما همه تئاتر خوانده‌ایم، اما از وقتی درگیر تلویزیون شده‌ایم کمتر وقت کرده‌ایم سراغ تئاتر برویم و خوشبختانه این فرصت فراهم شده است و من در کاری به نام «افسانه آه» که بزودی در خانه هنرمندان اجرا می‌شود به عنوان بازیگر و عروسک‌گردان حضور خواهم داشت.»

عکس‌ها: ایسنا

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٦/۱٦

کلاه قرمزی و بچه ننه از شبکه دو / کلاه قرمزی 92 پخش نخواهد شد

http://caffecinema.com/images/stories/Gallery/KolahNane/kollah%20va%20bacheh%20-%20Ali%20Nikraftar%20_368_.JPG

«علی زارعان» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: شبکه دو سیما در تعطیلات عید سعید فطر با پخش فیلم‌های کلاه قرمزی و بچه ننه،ماه نشان، پرواز، نگهبان باغ وحش، ماداگاسکار و پنگوئن‌های آقای پاپر، همچنین تدارک ویژه برنامه‌های ضیافت الهی و بچه‌های مسجد به خانه مخاطبان خود می‌رود.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این اعلام کرده بودید که برای مناسبت‌های مختلف برنامه کلاه قرمزی ۹۲ به روی آنتن می‌رود، چرا این بار فیلم سینمایی کلاه قرمزی و بچه ننه قرار است، پخش شود، توضیح داد: این بار طبق توافق با سازندگان این فیلم تصمیم گرفتیم به جای کلاه قرمزی ۹۲، یک نسخه سینمایی از آن پخش کنیم، البته ما قسمت جدید برای پخش در عید فطر هم داریم ولی به نظرم پخش هم‌زمان آنها به دلیل فضای متفاوتی که دارند خیلی جالب نیست و مخاطب خوشش نمی‌آید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم فقط فیلم سینمایی را پخش کنیم.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو گفت: همچنین عموهای فیتیله‌ای، عمو قناد و عمو پورنگ با تدارک برنامه‌های شاد و مفرح عید سعید فطر را جشن می‌گیرند.

علی زارعان افزود: فیتیله، جمعه تعطیله، جمعه به جمعه، خونه به خونه و کتابخانه عمو پورنگ در تعطیلات عید فطر  پخش خواهند شد، این ویژه برنامه‌ها که با رویکرد توجه به روزه اولی ها روی آنتن می رود و دختر خانم ها و آقا پسرهایی که امسال برای بار اول روزه دار بودن را تجربه کردند، هدایایی از عموها  دریافت می‌کنند.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٧

عکس ایرج طهماسب سر صحنه سریال دودکش

ایرج طهماسب، بازیگر، کارگردان و مجری شناخته شده برنامه «کلاه قرمزی» از جمله هنرمندانی است که در زمان تولید سریال دودکش در پشت صحنه این سریال حضور یافت.

به گزارش کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله ایرج طهماسب به عنوان نویسنده در فیلم خوابگاه دختران و به عنوان بازیگر در فیلم عینک دودی با محمدحسین لطیفی همکاری داشته است.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٥
← صفحه بعد صفحه قبل →