کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

غافلگیری خریداران کلاه قرمزی91

خواهر پسر عمه زا کم حجم

توزیع تک‌قسمتی مجموعه «کلاه قرمزی» که در نوروز 91 از شبکه دو سیما پخش شد، خریداران این مجموعه‌ی تلویزیونی را غافلگیر کرد.

‌شرکت هنرنمای پارسیان از چند روز گذشته به توزیع «کلاه قرمزی 91» در شبکه نمایش خانگی اقدام کرده است اما خریداران این مجموعه، با DVDای مواجه شدند که تنها یک قسمت «کلاه قرمزی» به همراه بخش‌هایی از کارتون «شرک» و دو انیمیشن دیگر را دربرمی‌گرفت.

مجموعه «کلاه قرمزی 91» برخلاف انتظار، هیچ بخشی از پشت صحنه یا عکس‌های مربوط به سریال را نیز شامل نمی‌شد.

بر اساس گفته‌ی مدیر شرکت هنرنمای پارسیان، قرار است «کلاه قرمزی 91» به همین صورت و در 13 قسمت توزیع شود.

مدیر توزیع و فروش آثار صوتی و تصویری شرکت سروش نیز که سریال‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی را پس از به روی آنتن رفتن،‌ در نمایش خانگی ارائه می‌دهد، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی عدم انتشار «کلاه‌ قرمز 91» توسط سروش، گفت: مجموعه «کلاه قرمزی» به تهیه‌کنندگی آقای مدرسی ساخته می‌شود که در شرکت صحرافیلم، آن را تولید می‌کنند.

سال گذشته هم ما در سروش، یکی ـ دو قسمت از «کلاه قرمزی 90» را منتشر کردیم که با اعتراض آن‌ها مواجه شدیم.

ایلیاد ادامه داد: اما امسال طوری با تلویزیون قرارداد بسته‌اند که حق رایت این مجموعه در نمایش خانگی در اختیار صحرافیلم باشد. قبلا هم این اتفاق درباره‌ی دو سریال «مرد دو هزار چهره» و «باغ مظفر» مهران مدیری رخ داد که جلوی آن گرفته شد و مهران مدیری نیز دیگر با تلویزیون همکاری نکرد؛ البته درباره رایت موسیقی،‌ سخت‌گیری زیادی نمی‌شود اما درباره‌ی رایت سریال‌ها در نمایش خانگی، سخت‌گیری بیشتری می‌شود.

بنا بر این گزارش، تایم کوتاه قسمت‌های توزیع شده «کلاه قرمزی» نیز با نارضایتی مردم همراه بود. ایلیاد در این‌ زمینه به ایسنا گفت: اگر این اتفاق افتاده باشد، ارشاد مقصر است چون هر محصول نمایش خانگی باید حداقلی از زمان را که یک ساعت و نیم است، داشته باشد؛ مگر این‌که شرایط خاصی وجود داشته مثلا یک مستند 20 دقیقه‌ای توزیع شود که مخاطب نیز از قبل می‌داند قرار است محصولی با زمان کوتاه را خریداری کند.

پخش «کلاه قرمزی91» از شبکه نمایش خانگی در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از سریال‌های نوروز 91 تلویزیون از جمله «کلاه قرمزی» در فضای مجازی به راحتی قابل دسترسی و دانلود شدن هستند.


   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٢٦