کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

علی نیک رفتار: کلاه قرمزی و بچه ننه قصه فوق‌العاده زیبایی دارد

سینماپرس-گروه هفت هنر: علی نیک رفتار از تمام شدن عکاسی فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» خبر داد.

علی نیک رفتار عکاس سینمایی در گفت و گو با خبرنگار تجسمی سینما پرس، در خصوص عکاسی فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه»، گفت: شروع فیلمبردای «کلاه قرمزی و بچه ننه» در تاریخ 30 آذر 90 و نزدیک به دو ماه طول کشید.

وی افزود: با توجه به تجربه عکاسی از برنامه های عروسکی در استودیوهای تلویزیونی و این که در آن برنامه ها با چند دوربین همزمان کار ضبط برنامه انجام می شد، همین طور به هنگام تمرین کار عکاسی صورت می گرفت و به طور معمول عروسک ها در ارتفاعی نزدیک به اندازه معمول و اصطلاحا دید انسان قرار داشتند و فضای گسترده در استودیو امکان مانور و جابجائی در زوایای دیگر را امکان پذیر می ساخت. اما تجربه فیلم کلاه قرمزی به گونه ای دیگر بود.


این عکاس تصریح کرد: در این فیلم ارتفاع صحنه خیلی پائین تر از قد انسان و زاویه دید دوربین بود و به تبع از اندازه معمول نیز پائین‌تر تنظیم می‌شد. همین طور فشردگی عوامل پشت دوربین بسیار زیاد بود چراکه فیلمبردار و دستیارانش، صدابردار و دستیارش، گویندگان عروسک‌ها و سایر کسانی که در این فضا کار داشتند باید کار خود را در این شرایط انجام دهند و این شرایط کار عکاسی را با مشکل مواجه می‌کرد.

وی ادامه داد: اگر امکان عکاسی به هنگام ضبط و فیلمبرداری فراهم می شد و زاویه و جایگیری مناسب در بین سایر عوامل پیدا می‌شد، عکاسی صورت می‌گرفت در غیر این صورت باید بعد از فیلمبرداری کار عکاسی انجام می‌شد.نیک رفتار در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که برای عکاسی بعد از فیلمبرداری تمام عوامل پشت صحنه در انجام این کار همکاری و شرایط برای تهیه عکس‌های مناسب را فراهم می‌کردند. این فیلم در فضاهای واقعی و لوکیشن‌های بسیار زیاد و متنوع به لحاظ صحنه کار شد و قصه فوق‌العاده زیبایی دارد.

به گزارش سینماپرس، «کلاه قرمزی و بچه ننه» به تازگی پروانه نمایش عمومی دریافت کرده است.

http://www.cinamapress.ir/Images/News/Larg_Pic/5-2-1391/IMAGE634708628248113743.jpg

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٢٧