کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

یادداشت علیرضا آقاابراهیمی درباره ی عدم اکران کلاه قرمزی و بچه ننه در حوزه هنری

(92+)(2-) کاربر کافه سینما-علیرضا آقاابراهیمی: شهر ما دوسینما دارد، یکی شیک و یکی کهنه، اولی صندلی های نو و سالنی تمیز دارد، با کیفیت صدا و تصویر خوب و حتی هنگام نمایش فیلم های ضعیف هم به اندازه کافی مخاطب دارد، اما دومی درب و داغان است، صندلی هایی که عمرشان از خیلی از ماها بیشتر است، کیفیت صدا هم آنقدر بد است که بیشتر حرف ها را نمی فهمیم و کیفیت تصویر هم تعریفی ندارد. حتی اگر پرفروش ترین فیلم سال هم روی پرده باشد، وقتی وارد سالن نمایش می شوی می بینی که به جز خودت دونفر بیشتر نیستند که آنها هم برای تماشای فیلم نیامده اند! گاهی هم مسئول سینما سرک می کشد تا مطمئن بشود که آپارات کهنه درست کار می کند، شاید هم مواظب است که در آن خلوت کسی پرده دزدی نکند! اواسط فیلم آن دو نفر هم سینما را ترک می کنند و تو را با شخصیت های فیلم تنها می گذارند.

این روزها که سینمای ما درگیر جنگ داخلی شده و شورای نمایش صنفی تصمیم گرفته که فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه را به حوزه ندهد، کنجکاو شدم که بدانم کدام یک از سینماهای شهر ما زیر پوشش حوزه هنری است. وقتی که جواب را گرفتم، انگار که روی سرم آب سرد ریخته باشند! سینمای درست و حسابی مربوط به حوزه هنری و آن سینمای کهنه و قدیمی مربوط به جای دیگری است!

پس من که مدت هاست منتظر دیدن فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه هستم و همه را به دیدن آن تشویق می کنم باید فیلم محبوبم را در سینمایی ببینم که که از ابتدای فیلم تا آخر آن جای تصویر عوض می شود! و آن قدر باید گوش هایت را تیز کنی تا بفهمی شخصیت های داخل فیلم چه می گویند! پس در این دعوای بزرگ تنها صاحبان فیلم ها نیستند که ضربه می بینند، بله! ما مخاطبان هم هستیم که ضربه می بینیم.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٢:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٥/٢٤