کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

شروع طوفانی کلاه قرمزی و بچه ننه

همانطور که انتظار می‌رفت فیلم«کلاه قرمزی و بچه ننه» روز اول اکرانش را طوفانی آغاز کرد و به 42 میلیون تومان فروش دست یافت.

خبرآنلاین: به گزارش خبرآنلاین، این فیلم روز پنجشنبه تنها در 9 سینمای اریکه، فرهنگ، قدس، شکوفه، زندگی، ماندانا، جوان، عصر جدید و فلسطین روی پرده رفت.
این اتفاق در حالی رخ می دهد که از بین 23 فیلمی که تا پایان تیر در تهران اکران شده‌اند ، مجموع فروش 8 فیلم زیر 100میلیون تومان بوده و 5 فیلم هم زیر 200میلیون تومان فروخته‌اند.


قرار است از روز شنبه 28 مرداد سینما‌های جی، ناهید، پارس، کارون و موزه سینما هم به جمع سینماهایی که  فیلم ایرج طهماسب را نمایش می‌دهند اضافه شوند.


از اول سال 1391 تاکنون تنها 3 فیلم «قلاده‌های طلا» کار ابوالقاسم طالبی، «گشت ارشاد» ساخته سعید سهیلی و «خوابم می‌آد» اولین تجربه کارگردانی رضا عطاران موفق شدند بیشتر از یک میلیارد در تهران فروش داشته‌ باشند.


جدول تطبیقی فروش سینمای ایران در 4 سال گذشته و تا پایان تیر را اینجا ببینید.


«کلاه قرمزی» عروسکی است که از دهه 70 پایش به تلویزیون ایران باز شد و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های عروسکی برای کوکان و بزرگسالان تبدیل شد.ایرج طهماسب کارگردان و مجری این برنامه بود و حمید جبلی هم به جای این عروسک صحبت می‌کرد. تیم سازنده این برنامه به تدریج عروسک‌های دیگری را هم وارد این برنامه کردند که این روند همچنان ادامه دارد و در نوروز سال 1391 هم اضافه شدند جیگر(یک الاغ) و آقوی همساده (شخصیتی با لهجه شیرازی) با استقبال مخاطبان مواجه شد.
 

پیش از این نیز طهماسب دوتجربه سینمایی با این عروسک داشت که هر دو تجربه(کلاه قرمزی و پسرخاله و کلاه قرمزی و سروناز) هم در گیشه موفق بودند.


علی سرتیپی پخش کننده هم در گفت و گو با ایسنا در مورد فروش دو فیلم دیگر اکران عید فطر یعنی «ضدگلوله» و «بی‌خداحافظی» گفته که «ضدگلوله» در اولین روز و در18 سینما نزدیک به پنج میلیون فروش داشته و «بی‌خداحافظی» در 19 سینما، 9 میلیون تومان فروخته است.
او همچنین از ادامه اکران «خوابم می‌آد» خبر داده‌است. به گفته سرتیپی، اکران این فیلم در 17 سینما ادامه دارد. انتظار می‌رود با پایان ماه مبارک رمضان و اکران «کلاه قرمزی و بچه ننه» رونق گمشده به گیشه سینما‌ها باز گردد.
البته جنگ حوزه هنری و شهرداری تهران از یک‌سو و شورای صنفی و سازمان سینمایی از سوی دیگر همچنان ادامه دارد.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٢:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٥/٢۸