کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

موافقان و مخالفان کلاه قرمزی مقابل هم

به گزارش خبرآنلاین، انتشار مطلب « 50 میلیون تا رسیدن به مرز یک میلیارد تومان» واکنش‌های مختلفی را از سوی کابران خبرآنلاین به دنبال داشت.
 
برخی از کاربران سومین تجربه سینمایی کلاه قرمزی را از دو فیلم دیگر ضعیف‌تر می‌دانند اما برخی دیگر موافق نمایش این فیلم در سینماهای و بازگشت رونق به سالن‌های سینما هستند.
 
کاربری با نام پارسا ضمن قدردانی از ایرج طهماسب و حمید جبلی نوشته است: «زنده باد طهماسب و جبلی و عروسک‌های دوست داشتنی‌شون، توی دل همه جا دارید.»
 
کاربر دیگری با نام مهدی با تاکید بر عدم حضور شادی در بین خانواده‌های ایرانی، عنوان کرده است: «این آمار نشان از اینه که مردم ما نیاز به شادی دارن. نیاز به روحیه دارن. نشان از اینه که شادی تو خانواده‌های ایرانی گمشده و جاش یأس و ناراحتی و استرس غم و غصه پر شده.»
 
یکی دیگر از کاربران نیز به لزوم کمدی در سینمای ایراناشاره کرده و  تاکید می کند که «کسی باید در این باره تصمیم می‌گرفت و از بقیه در این موضوع جلو می‌زد که این کار توسط ایرج طهماسب عزیز صورت گرفت و یک فیلم عالی را به اجرا در آورد تازه این فروش کمه و این فروش از نظر من از مرز یک میلیارد هم بالا میره.»
 
اما بعضی از کابران هم با انتقاد به عملکرد ایرج طهماسب و حمید جبلی از دیدن «کلاه قرمزی و بچه ننه» رضا یت چندانی نداشتند. کاربری با نام بهار با انتقاد از این فیلم، نوشته است: « فکر می‌کنم همه با پیش زمینه فیلم قبلی و برنامه‌های تلویزیونی مخاطبان به سینما رفتند. اما این فیلم با برنامه‌های تلویزیونی کلاه قرمزی اصلا قابل مقایسه نبود، داستان کلیشه و شوخی‌های تکراری و دم دستی، نه کمدی موقعیت و نه کمدی کلام هیچ کدوم از خلاقیت‌های قبلی رو نداشت. حتا تکلیف فیلم مشخص نبود که برای بچه‌هاست یا بزرگ‌ترها. بهتره بی تعصب باشیم. فیلم به خاطر سابقه‌اش می فروشه، نه به خطر خودش. منتظرم نقد درستی درباره‌اش بخونم. بدون احساسات و ترس از انکار شدن.»
 
کاربر دیگری نیز با اشاره به کمرنگ بودن فیلمنامه در «کلاه قرمزی و بچه ننه» توضیح داده : «خدا برای یکی بخواد، میخواد دیگه. آقای طهماسب با وجود اینکه می‌دانستند فیلم‌شان اینقدر می‌فروشد به نظر من بر اساس شرافت حرفه‌ای در سینما باید بیشتر فیلمنامه و دکوپاژ کار می‌کردند. معلوم است بدون در نظر گرفتن احترام شایسته تماشاگر «کلاه قرمزی و بچه ننه» را ساخته‌اند.»
 
علی‌رضا نیز کاربر دیگری است که از عملکرد سازندگان کلاه قرمزی در آخرین اثر سینمایی انتقاد کرده است: «با توجه به نام بزرگ کلاه قرمزی  چنین فروشی انتظار می‌رفت اما متاسفانه فیلم نسبت به دو فیلم قبلی بی‌محتوا است و در اواسط فیلم شدیدا افت می‌کند. باز هم نبود فیلنامه درست گریبان گیر سینما ما شده و این بار نام بزرگ کلاه قرمزی را با خود به پایین می‌بره.»
 
یکی از کاربران نیز در نظر خود آورده است: «چنان مردم رابچه و کم عقل می‌دانند که آنها را به فیلم‌هایی حواله می‌دهند که مخصوص رده سنی 5تا7سال است. اونوقت انتظارداریم جوانان‌مان از رشدفکری معقولی برخوردارباشند، زهی خوش خیالی. اینافیلم نیست دیالوگ‌هایی است که فکر و اندیشه در آن جایی ندارد باعروسک‌های دوره قجری که از پارچه درست می‌کردند. زود هم به من انگ می‌زنندکه غرب‌گرا هستم نه چنین نیست غرب‌گرا نیستم، تعالی‌گرا هستم. چیزی بسازید تاجوانان از رشد فکری بالایی برخوردار شوند، نه اینکه عده‌ای میلیونر شوند و افکار جوانان را هم به سخره بگیرند.»

   + علیرضا آقاابراهیمی - ۱:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٦/٩