کلاه قرمزی


کلوپ هواداران کلاه قرمزی و پسرخاله

کلاه قرمزی و بچه ننه کلید می خورد

دوستان به زودی سومین فیلم سینمایی کلاه قرمزی کلید می خورد به این خبر توجه کنید:از خود راضی

*****************

حمید مدرسی با اعلام اینکه تولید مجموعه «کلاه قرمزی» را برای تلویزیون در آینده نیز  ادامه می‌دهند، در عین حال از کلید خوردن سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» در سال جاری خبر داد.

تهیه‌کننده «کلاه قرمزی 90» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این‌که چطور می‌شود که این مجموعه هم‌چنان مورد علاقه مخاطبان قرار گیرد، گفت: آنچه ارزش دارد، این است که ما هر برنامه‌ای را که می‌خواهیم ادامه دهیم، از مضمون بسیار جذاب و کارشناسانه‌ای برخوردار باشد تا بتواند باز هم رکورد بزند.

حمید مدرسی بیان کرد: موضوع «کلاه قرمزی و پسرخاله» دارای عقبه است و هم در حوزه سینما و هم تلویزیون دارای رکورد بیننده بوده است؛ «کلاه قرمزی و پسرخاله» سال 72 پرفروش‌ترین فیلم سینما و «کلاه قرمزی» سال 88 پربیننده‌ترین مجموعه تلویزیون شناخته شدند؛ بنابراین، اعلام این‌که «کلاه قرمزی 90» بهترین برنامه در ایام نوروز عنوان شده، اتفاق جدیدی نیست.

وی افزود: آنچه ارزش دارد این است که هرگاه می‌خواهیم نسخه‌های بعدی یک مجموعه را بسازیم، باید مضمون آن به قدری جذاب باشد که هم‌چنان رکورد بزند؛ در حالی‌که اکثر فیلم‌های سینما و حتی سریال‌های تلویزیونی ما که دنباله‌دار هستند، نسخه‌های جدیدشان مانند نسخه‌های اولشان نیست.

این تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: برگ برنده طهماسب و جبلی بینش آنها و تخصصی است که در حوزه کودک و نوجوان دارند.

مدرسی اظهار کرد: ما در برخی موارد، عامل شانس را در فروش فیلم و جذب مخاطبان دخیل می‌دانیم، در حالی ‌که من این عامل را در این مجموعه حذف می‌کنم؛ در این مجموعه هنر و تخصص وجود دارد.

وی ادامه داد: در حوزه سینما و سریال‌سازی برای کودکان و نوجوانان، مجموعه‌هایی داشتیم که به صورت خطی جلو رفته و به نوعی سرگرم‌کننده بوده‌اند، اما افرادی که می‌خواهند بهترین باشند، کارشان سخت‌تر است؛ طهماسب و جبلی نزدیک هشت ‌ماه روی وارد ‌کردن شخصیت‌های جدید و مضمون، کار کردند.

وحید مدرسی درباره بهتر ‌شدن این مجموعه در سال 90 نسبت به نوروز گذشته نیز به خبرنگار ایسنا گفت: در سال 88 یک عده از بازیگران حرفه ای و بنام سینما حضور داشتند که در این دوره کمتر بودند و به جای آنها چند کاراکتر عروسکی اضافه شده است؛ حدسم این است که نسبت به دو سال گذشته، از شادی و خنده بچه‌ها کمتر شده، بچه‌ها تنوع، برنامه‌ها و حرف‌های جدید می‌خواهند، حتی اگر با کاراکتر‌های قدیمی باشد.

وی بیان کرد: طهماسب در این مجموعه، نمره قبولی خود را گرفته است و تشخیص داده که فقدان این برنامه برای بچه‌ها وجود دارد. امسال این برنامه پس از دو سال با تغییرات عمده‌ای به روی آنتن رفت که این مورد فوت و فن یک کارگردان و نویسنده است و به ورود کاراکتر‌های جدید و ارتباط‌شان با بچه‌ها برمی‌گردد.

تهیه‌کننده «کلاه قرمزی 90» به خبرنگار ایسنا گفت: «کلاه قرمزی» یک خاصیت عجیبی دارد و آن این است که علاوه بر کودکان، بزرگسالان را نیز به پای تلویزیون می‌کشاند، در حالی که هدف از ساخت این مجموعه‌ها، خانواده‌ها نبودند.

وی در راستای تأکید معاون سیما مبنی بر ادامه تولید مجموعه‌های «کلاه قرمزی» عنوان کرد: تأکید ایشان برای ادامه این مجموعه نوید خوبی است و امیدوارم افرادی که در گذشته در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کردند، بتوانند دوباره به این حوزه بازگردند.

مدرسی افزود: ما قطعا تصمیم داریم که در آینده مجموعه «کلاه قرمزی» را بسازیم و تولید آن را ادامه دهیم. اکنون نیز می‌خواهیم ادامه تولید فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» را از سر بگیریم و امیدوارم از اردیبهشت ‌ماه سال جاری فیلمبرداری آن را کلید بزنیم تا بتوانیم آن را برای جشنواره کودک یا اکران در سینماها آماده کنیم.

او افزود: تصمیم داریم تا برای مناسبت‌های تابستان 90 از جمله اعیاد روز جهانی کودک و ... هم‌چنین نوروز 91 برنامه‌هایی بسازیم و از این عروسک‌ها استفاده کنیم.

مدرسی در پایان درباره کارهای جدید خود در سال جاری نیز عنوان کرد: ما طرح‌های عالی داریم و اگر بخواهیم فعالیت کنیم، ترجیح می‌دهیم در حوزه کودک و نوجوان باشد، چه با «کلاه قرمزی» چه بی «کلاه قرمزی»؛ کودک و نوجوان حوزه تخصصی طهماسب و جبلی است و با توجه به تشویق‌ها و تأکیدات سازمان صدا و سیما به این حوزه، طبیعتا برای ما نیز اولویت دارد.

   + علیرضا آقاابراهیمی - ٤:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱