یک هفته تا اکران، تکلیف عید فطر نامشخص!

انگار باید برای خبرهای مرتبط با شورای نمایش صنفی علامت تعجب گذاشت!

اگرچه فیلم‌های اکران عید فطر باید از چهارشنبه هفته آینده یعنی 9 روز دیگر روی پرده سینماها بروند، اما شورای صنفی نمایش در جلسه دیروز باز هم به شکل رسمی نام فیلم‌های این اکران را اعلام نکرد.
حبیب کاوش ـ سخنگوی شورای صنفی نمایش ـ درباره مصوبات آخرین جلسه شورای صنفی نمایش بیان کرد: در این جلسه، اکران فیلم سینمایی «ضد گلوله» در گروه «عصر جدید» برای نوبت عید فطر قطعی شد.
وی درباره اکران فیلم‌های «کلاه قرمزی و بچه ننه»، «تو و من» و«بی‌خداحافظی» که از انها به عنوان فیلم‌های نوبت اکران عید فطر نام برده می‌شود هم گفت: در روزهای آینده تکلیف سایر فیلم‌های عید فطر مشخص می‌شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در پاسخ به پرسشی درباره قطعی بودن تنبیه سینما «آزادی» و حذف سرگروهی آن، اظهار کرد: بله. چیزی که هفته قبل درباره سینما «آزادی» اعلام شد، هنوز هم پابرجاست و تغییری در نظرمان حاصل نشده است. همانطور که اعلام کردیم سینما «آزادی» فعلا از سرگروهی حذف شده است.
در هفته‌های اخیر، بحث اکران عید فطر به چالشی جدید بین حوزه هنری و شورای صنفی نمایش تبدیل شده است.

از سویی برای اکران عید فطر، «کلاه قرمزی و بچه ننه» با گروه استقلال و «تو و من» با گروه آزادی قرارداد امضاء کرده‌اند و از سوی دیگر شورای صنفی نمایش براساس تاکیدات حوزه هنری برای اکران فیلم‌های ارزشی می‌گوید، «کلاه قرمزی و بچه ننه» و «تو و من» فیلم‌های ارزشی نیستند و نمی‌توانند در سرگروه‌های استقلال و آزادی که متعلق به حوزه هنری هستند، اکران شوند.‌در هر صورت، به نظر می‌رسد این موضوع چالش جدیدی را در رابطه شورای صنفی نمایش و حوزه هنری ایجاد کرده است و همین امر باعث شده که در فاصله یک هفته مانده تا اکران فیلم‌های نوبت عید فطر هنوز ترکیب انها مشخص نباشد!
اگرچه بسیاری امیدوارند که اکران عید فطر بتواند ریزش شدید مخاطب سینما در چند ماهه گذشته را جبران کند اما در این شرایط، تهیه‌کنندگان گلایه‌مند هستند که چگونه باید برای تبلیغات فیلم‌های خود و معرفی آن به مردم برنامه‌ریزی کنند.

منبع: ایسنا

/ 1 نظر / 5 بازدید