احتمال برپایی بزرگداشت «کلاه‌ قرمزی» در اختتامیه جشنواره فیلم کودک

سی نت: سید احمد میرعلایی گفت: علاقه‌مندیم که حتما فیلم‌سازان مطرح سینمای کودک در این حوزه فعال باشند و خودمان دنبال این دوستان خواهیم رفت.

دبیر بیست‌و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان درباره تعداد اندک سینماگران مطرح سینمای کودک در میان فیلمسازان بخش اصلی جشنواره‌ی اظهار کرد: شما اسم افرادی را بردید مثلا ابراهیم فروزش که قرار بود کاری را شروع کنند اما نگارش فیلمنامه‌ مقداری طولانی شد و حتما بعد از جشنواره باید کارشان را شروع کنند. یا محمد علی طالبی یا افراد دیگر، هیچ کدام فیلمنامه‌ای به فارابی ارائه نکرده‌اند یا اگر فیلمنامه ارائه‌کردند در مراحل بازنویسی و بازنگری قرار دارد.

وی ادامه داد: هیچکدام از این عزیزان فیلمنامه نیاورده‌اند. ما این انگیزه را ایجاد می‌کنیم که در فارابی با این عزیزان همکاری داشته باشیم و با هیچ کدامشان هیچ‌گونه اختلاف سلیقه‌ای نداریم. هر کدام به فارابی بیایند و فیلمنامه‌ی خوب داشته باشند مشتاقیم که کار کنیم بنابراین هیچکدام از این افراد به فارابی نیامده‌اند که به مشکلی بر بخورند یا ما پذیرای آنها نباشیم.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تاکید کرد: البته در جمع داوران و یا به عنوان بزرگداشت در خدمت برخی از این عزیزان ازجمله غلامرضا رمضانی، ابراهیم فروزش، مسعود کرامتی، علی شاه حاتمی و پوران درخشنده هستیم.

میرعلایی درباره عدم حضور فیلم جدید پوران درخشنده «هیس دخترها فریاد می زنند» درجشنواره‌ی فیلم کودک اصفهان گفت: ایشان فیلم خوبی ساختند که بیشتراجتماعی است و تنها بازیگرانش دو تا بچه هستند و وقوع قصه با دو تا دختر بچه صورت می‌گیرد. این فیلم هشدار خوبی است اما برای بزرگسالان.

این مدیر سینمایی یادآور شد: خود خانم درخشنده هم از روزی که فیلم آماده شد، گفتند اصلا به فکر این فیلم برای جشنواره کودک نباشید و باید جای دیگری به نمایش درآید.

وی همچنین درباره عدم حضور فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» در میان آثار بخش مسابقه جشنواره اظهار کرد: چون این فیلم اکران شده ما نمی‌توانستیم در جشنواره بیاوریم. اما دلمان می‌خواست که در جشنواره باشد ولی شرایط اکران برایش مهیا بود و خوب هم بود که این کار انجام شود و به نفع سینما بود که اکران شود.

میرعلایی همچنین یادآور شد: اما به دنبال برپایی بزرگداشت خود عروسک «کلاه‌ قرمزی» در افتتاحیه بودیم که میسر نشد و امیدواریم در اختتامیه این اتفاق بی‌افتد.

/ 2 نظر / 43 بازدید
سارا

سلام دوست عزیز من هم از کلاه قرمزی خیلی خوشم میاد موفق باشید