ماجرای تدریس فیلم مذهبی حمید جبلی در هزار مدرسه در آمریکا

 حمید جبلی و ایرج طهماسب اگر چه این روزها با فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه به چهره هایی خبر ساز در سینمای ایران تبدیل شده اند اما شاید بسیاری از علاقه مندان کلاه قرمزی  ندانند حمید جبلی فیلمهایی کمتر دیده شده در کار نامه خود دارد که آن طور که باید وشاید مورد توجه قرار نگرفته اند .

به گزارش شفقنا فیلم پسر مریم از ساخته های حمید جبلی است که بیش از ۱۴سال از ساخت آن می گذرد فیلمی مذهبی که در گونه آثار خاص قرار می گیرد .فیلمی که بازتابهای بین المللی بسیار خوبی داشته است .

پسر مریم  روایتی  از زندگی  یک  پسر بچه  مادر از دست  داده  است  و حضرت  مریم  (س) را که  تصویرش  در یک  کلیسا نصب  شده ، مادر خود می انگارد و با کشیش  این  کلیسا روابطی  دوستانه  و عاطفی  برقرار می کند. این فیلم همچنین در برنامه ویژه تولد حضرت مسیح (ع) از شبکه Sat۲۰۰۰ ایتالیا پخش شد و همچنین در فستیوالهای بین المللی چون بوستون، توکیو، شیکاگو، رم، قاهره، واتیکان و... حضوری موفقیت آمیز داشته است. بنابراین گزارش نسخه DVD این فیلم در آمریکا تکثیر شده و در۱۰۰۰ دبیرستان آمریکایی به عنوان نمونه ای از روابط مذهبی برای دانش آموزان این فیلم را تدریس می کنند.

جالب است بدانید که به تازگی ایرج طهماسب دوست وهمراه همیشگی حمید جبلی در بخشهایی از گفت وگوی خود با ماهنامه فیلم عنوان کرده که ساخت این فیلم حاصل یک سفر جالب توسط او بوده .آقای طهماسب گفته :فیلم پسر مریم حاصل سفری است که در آن زن مسلمانی را دیدم که متولی یک کلیسا بود. فیلم ربط مستقیمی به این شخصیت ویا دیده های من ندارد.اما تجربه دیدار بااین خانم نقطه عزیمتی شد که در نهایت به فیلم آقای جبلی انجامید .

/ 0 نظر / 12 بازدید