«کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه» در اواخر راه / تلاش برای رساندن به جشنواره

::  کلاه قرمزی و بچه ننه  ::

 

فیلم نیوز: فیلمبرداری صحنه‌های فینال فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه‌ننه» به کارگردانی ایرج طهماسب در حال انجام است و گروه تلاش می‌کنند تا فیلم را برای نمایش یک یا دو سانس در جشنواره فیلم فجر آماده کنند.

«حمید مدرسی» تهیه‌کننده فیلم گفت: فیلمبرداری بخش مربوط به فینال فیلم که قسمت سختی از کار است، از روز گذشته در منطقه نیاوران آغاز شده است و تمام مراحل فنی فیلم همزمان در حال انجام است. در حال حاضر حدود 80 دقیقه از فیلم مونتاژ شده و صداگذاری آن انجام شده است. پیش‌بینی ما برای فیلمبرداری این بخش تا روز جمعه است، البته اگر با بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده کار دچار مشکل نشود.

وی درباره ارایه طولانی شدن تولید فیلم، گفت: این فیلم با سناریو سنگینی که داشت به اندازه ساخت سه فیلم سینمایی به لحاظ تولید وقت نیاز داشت. از سوی دیگر ما با آب و هوا و شرایط بد جوی مواجه شدیم که حدود پنج روز کار بالاجبار و تنها برای برف و کولاک تعطیل شد.

وی در ادامه افزود: کار عروسکی در نگاه افراد ممکن است کار سختی به چشم نیاید اما هر عروسکی که حرکت کرده و صحبت می‌کند، یک تیم درگیر آن هستند و اگر صداپیشه کار مریض شود و نتواند به جای عروسک صحبت کند چگونه می‌توان کار را ادامه داد. این در حالی است که این مشکلات برای فیلم‌های رئال وجود ندارد. متاسفانه عوامل زیادی از جمله آب و هوا و بیماری افرادی باعث شد تا تولید فیلم طولانی‌تر شود.

مدرسی در ادامه گفت: از سوی دیگر آقای طهماسب بعد از سال‌ها نسخه جدیدی از کلاه قرمزی را به تصویر می‌کشد و حساسیت‌های بیشتری نسبت به کار دارد که کاملاً صحیح و منطقی است و باید کار در خور توجه ایشان باشد.

وی درباره رساندن فیلم به جشنواره فیلم فجر و بلیت فروشی برای این فیلم گفت: ما از ابتدا به دفتر جشنواره گفتیم که احتمال دارد 50 درصد فیلم برسد و دوستان از وضعیت تولید آگاه بودند، گروه تلاش شبانه‌روزی می‌کند که فیلم را برای روزهای پایانی جشنواره احتمالاً 20 یا 21 بهمن برسانند. ما خودمان از این وضعیت که مخاطب با بلیت فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» فیلم دیگری را ببیند ناراحت هستیم و به احترام مخاطب و جشنواره فیلم فجر تمام تلاش خود را معطوف رساندن فیلم کردیم تا حداقل بتوانیم یک یا دوسانس نمایش در جشنواره داشته باشیم.

وی در خاتمه افزود: ما تلاش می‌کنیم تا نسخه‌ای را برای جشنواره فیلم فجر آماده کنیم البته آقای طهماسب حساسیت‌های خود را دارند و همیشه ایشان پس از تدوین فیلم را مرور می‌کنند و صحنه‌ها را زیاد و کم می‌کنند به همین دلیل هنوز نمی‌توانیم نظر قطعی درباره فیلم بدهیم اما تلاش گروه این است که فیلم را به جشنواره حتی برای نمایش چند سانس محدود آماده کند.

مدرسی درباره محتوای فیلم، گفت: فیلم در ژانر کودک و نوجوان و برای خانواده‌ها تدارک دیده شده است، فیلمی سالم و آموزنده که توانایی جذب مخاطب را خواهد داشت و امیدواریم با این فیلم بتوانیم نظر مخاطب را جلب کرده و مخاطب را با سینما آشتی دهیم و روزهای پررونق سینمای ایران را شاهد باشیم.

به گزارش فارس، تدوین فیلم به صورت هم‌زمان توسط میثم مولایی در حال انجام است و صداگذاری توسط حسین ابوالصدق صورت می‌گیرد تا فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده نمایش شود. موسیقی فیلم که شامل پنج کلیپ است توسط محمدرضا علیقلی ساخته و آماده شده است.

این فیلم حاصل تلاش دو ساله نویسنده و کارگردان است و با نیاز‌سنجی مخاطب همچنین بررسی خواست‌های گروه سنی کودک و نوجوان دو شخصیت مهم دیگر به شخصیت‌های داستان اضافه شده است. تلاش گروه سازنده بر این است تا فیلم نظر قشر کودک و نوجوان که در حال حاضر نسبت به دو دهه گذشته بیشتر شده است را بتواند جلب نماید و با زمان پخش مناسب در سال 91 بیش از ده میلیون نفر را به سوی سینما بکشاند.

سومین قسمت از فیلم کلاه‌قرمزی داستان شیطنت‌های پسرعمه‌‌زاست که کلاه‌قرمزی و آقای مجری را به دردسر می‌اندازد و ماجرای جدیدی پیش می‌آید که منجر به ورود مهمان ناخوانده‌ای می‌شود.

در این فیلم حمید جبلی، ایرج طهماسب، خسرو احمدی، مهدی باطبی، عیسی یوسفی‌پور، بهادر مالکی، بنفشه صمدی، پوپک مظفری، داود دلقندی، سورن مناچکیان، پویان طباطبایی، محمد بهرانی، قاسم قباخلو، بهرام بهنوید و … به ایفای نقش می‌پردازند.

/ 0 نظر / 5 بازدید