لحظه به لحظه با کلاه قرمزی3: کلاه قرمزی در جمع فیلم های جشنواره

کافه سینما-نمایش فیلم های سی امین دوره جشنواره فیلم فجر برای هیات انتخاب ادامه دارد و اعضا در چند سانس هر روز به تماشای این فیلم ها می نشینند. به گزارش کافه سینما تا این لحظه حدود 40 فیلم توسط هیئت انتخاب دیده شده و کار این هیئت تا 20 دی ماه ادامه دارد. ساعاتی پیش فیلم نارنجی پوش توسط هیات انتخاب دیده شد. از دیگر فیلم هایی که سرانجام به جشنواره رسید " کلاه قرمزی و بچه ننه" ایرج طهماسب است که قسمت هایی از آن برای هیئت انتخاب نمایش داده شده است. بنا به اخبار رسیده به خبرنگار ما، مهم ترین فیلم هایی که تا این لحظه توسط اعضا دیده شده بدین شرح است:

نارنجی پوش (داریوش مهرجویی) - کلاه قرمزی و بچه ننه (ایرج طهماسب) - خودزنی (احمد کاوری) - آزمایشگاه (حمید امجد) - برف روی کاج‌ها (پیمان معادی) -  پذیرایی ساده (مانی حقیقی) - گشت ارشاد (سعید سهیلی) - ملکه (باشه آهنگر) - یه عاشقانه ساده (سامان مقدم) - بغض (رضا درمیشیان) - رضا هرگز نمی‌خوابد (رضا عطاران) - خرس (خسرو معصومی) - من همسرش هستم (مصطفی شایسته) - چرخ و فلک (بهرام بهرامیان) - میگرن (مانلی شجاعی‌فر) - آمین خواهیم گفت (سامان سالور) - بوسیدن روی ماه (همایون اسعدیان) - گیرنده (مهرداد غفار‌زاده)

هر چند همچنان خبرهایی در مورد به مشکل خوردن چند فیلم مهم امسال در اداره نظارت و ارزشیابی به گوش می خورد، اما تا کنون اغلب این فیلم ها برای هیات انتخاب نمایش داده شده اند و باید منتظر اعلام اسامی فیلم های جشنواره برای روشن شدن سرنوشت این فیلم ها ماند.

همچنین  حمید نعمت الله و عزیز الله حمید نژاد (دو عضو هیئت انتخاب)  در مصاحبه های کوتاهی با کافه سینما وضعیت کلی فیلم ها را تا این لحظه توضیح دادند. نعمت الله به کافه سینما گفت:

کارهای خوبی تا این لحظه دیدیم. هر چند یک تصمیم کلی هست که درباره فیلم به خصوصی صحبت نکنیم. نعمت الله درباره آثار جوان ها در جشنواره امسال گفت: فیلم های خوبی در میان این کارها دیدم هر چند شباهت این فیلم ها به هم از اصالت آنها کم می کند. حمید نژاد هم به کافه سینما گفت: طبیعتا این فیلم ها در یک سطح نبودند و فیلم های با کیفیت مطلوب و فیلم های ضعیف تر در این مجموعه هست هر چند در مجموع هنوز انتظارات مان برآورده نشده است.

 

آخرین اخبار انتخاب فیلم های سی امین جشنواره فجر را از کافه سینما پیگیری کنید.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
فیس بنر

سیستم تبادل بنر فیس بنر بلاخره افتتاح شد. شما می توانید به راحتی بازدیدتان را با تبادل بنر با وبسایت ها و وبلاگ های عضو در فیس بنر افزایش دهید. به دلیل تبلیغات انبوه و حمایت سایت دوستیابی فیس ایران به زودی با یکی از بزرگترین سیستم های تبادل بنر روبه رو خواهید شد. پس بهتره هرچه زودتر به فیس بنری ها بپیوندید: http://banner.faceiran.info موفق باشید.